Ruaha-National-Park.org Boek een safari
Struiksavanne met rotsachtige heuvels in warm avondlicht

Je onafhankelijke Ruaha-gids

Het weer in Ruaha nationaal park en de beste reistijd

Ruaha heeft één lang regenseizoen en een lang droog seizoen. Op deze pagina lees je hoe elke maand eruitziet, met cijfers uit 2025 van Iringa, en welke maanden bij welk type reis passen.

  • ★ Zorgvuldig geselecteerde, uitstekend beoordeelde safari's
  • 🦁 Alles over leeuwen, tarieven en vluchten
  • ↺ Gratis annuleren bij de meeste boekingen

Het weer in Ruaha: één regenseizoen en één lang droog seizoen

De regen valt in één aaneengesloten periode, van eind november tot mei. Dat is anders dan in het noorden van Tanzania, waar men spreekt van twee regenseizoenen. In Ruaha is het eenvoudiger: een nat en een droog halfjaar, met een hete periode voordat de regen terugkeert.

Juni en juli zijn de koelste maanden. Vanaf september wordt het steeds warmer en de grootste hitte komt voordat de regen in november en december begint. Van juni tot oktober is het het drukst, dus boek je kamp vroeg. Wil je de natte en droge maanden vergelijken op het gebied van wilde dieren, lees dan verder over de Great Ruaha River.

Van eind november tot meiHet regenseizoen, één aaneengesloten periode
Juni en juliDe koelste maanden
Van juni tot oktoberDe meest gevraagde maanden voor safari's
Giraf loopt door de droge bedding van de Great Ruaha-rivier met een berg op de achtergrond

Temperatuur en neerslag per maand

Gemeten in 2025 bij het weerstation van Iringa. Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur, gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur en totale neerslag.

MaandMaximum °CMinimum °CNeerslag mm
Januari26,316,8225,6
Februari28,116,079,6
Maart27,116,7231,7
April26,416,029,1
Mei25,916,03,9
Juni25,413,60,0
Juli24,412,90,0
Augustus25,712,60,0
September28,413,90,0
Oktober28,915,10,0
November29,915,731,6
December28,517,1107,7

Deze cijfers hebben betrekking op één jaar en zijn geen langjarig gemiddelde. Het weerstation staat bovendien in de stad Iringa, niet in het park. Gebruik de tabel om het verloop van het jaar te zien, niet om het weer op een bepaalde dag te voorspellen. Voor de meeste bezoekers die voor het eerst komen en een goede kans willen hebben om wilde dieren bij het water te zien, is juni tot oktober de betrouwbaarste periode. Kies juni of juli als je de voorkeur geeft aan koelere dagen.

Onze keuze: een vijfdaagse safari in Mikumi en Ruaha

Kies je reisdata met behulp van de seizoensinformatie op deze pagina en kies vervolgens een reis zoals deze: één dag in Mikumi, twee in Ruaha en parkentree inbegrepen.

Door ons gekozen tours, te boeken via GetYourGuide. De prijzen zijn indicatieve vanafprijzen in Amerikaanse dollar (stand oktober 2026). Tik op een tour voor beschikbaarheid en de actuele prijs in jouw valuta.

Safari's in Ruaha voor elk seizoen

Safariritten in Ruaha National Park en reizen vanuit nabijgelegen plaatsen, met actuele prijzen en beschikbaarheid. Bekijk de data en wat bij elk aanbod is inbegrepen.

Bekijk alle tours op GetYourGuide →

Beste reistijd voor Ruaha

Wat elke periode van het jaar te bieden heeft.

Van juni tot augustus: koel en droog

De ochtenden zijn koel en de dagen droog. Er is steeds minder water en dieren komen naar de rivier en de poelen. Dit is een goede periode voor een eerste safari en ook de drukste. Op onze pagina over safari's in Ruaha lees je hoe een reis wordt gepland.

Van september tot oktober: heter en droger

De hitte neemt toe en de waterstand is op zijn laagst. Dieren zijn afhankelijk van de rivier en de overgebleven poelen, dus safariritten bij het water leveren het meest op. Neem een hoed en voldoende water mee.

November en december: de regen keert terug

De eerste regen valt en het landschap begint groen te worden. Wegen kunnen modderig worden en rivieren kunnen stijgen. Oversteekplaatsen en plannen kunnen veranderen, dus blijf flexibel.

Van januari tot mei: het groene seizoen

Het park is groen en water is gemakkelijk te vinden, waardoor de dieren zich verspreiden. Modder en stijgende rivieren kunnen je ritten vertragen. Een 4×4 wordt aanbevolen, vooral tijdens de regen.

Rekening houden met het weer

Kleine keuzes die een verschil maken.

Boek kampen vroeg voor juni tot oktober

Dit zijn de maanden waar de meeste mensen naar vragen, dus de bedden zijn als eerste volgeboekt. Onze gids over lodges en kampen legt uit welke soorten verblijf er zijn.

Pak spullen in voor koele ochtenden

Vroege safariritten in de open lucht voelen in juni en juli koud aan. Neem een warme laag kleding mee, plus bescherming tegen de zon voor overdag.

Let op de weg tijdens de regen

De weg vanuit Iringa kan in het regenseizoen moeilijk begaanbaar worden. Op onze pagina over hoe je er komt lees je meer over vliegen als alternatief.

Vergelijk met het noorden

Bekijk voor de noordelijke parken de weergids voor Tarangire.

Het weer in Ruaha: veelgestelde vragen

Wanneer is het regenseizoen in Ruaha?

Er is één aaneengesloten regenseizoen, van eind november tot mei. Ga niet uit van twee afzonderlijke regenseizoenen zoals in het noorden van Tanzania.

Wat is de beste maand om Ruaha te bezoeken?

De periode van juni tot oktober is het meest gevraagd. Juni en juli zijn het koelst, september en oktober zijn warmer. Er kan geen garantie worden gegeven voor één specifieke maand, omdat elk jaar anders is.

Is oktober de warmste maand?

In de cijfers van Iringa uit 2025 was de gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in november het hoogst, met 29,9 °C. In oktober was dat 28,9 °C. Voor de regen neemt de hitte toe, maar één jaar bewijst geen patroon.

Is het droog in juli?

In 2025 viel er bij het weerstation van Iringa geen regen in juni, juli, augustus, september of oktober. Dat zijn de cijfers van één jaar, dus beschouw ze niet als een belofte.

Kan ik het park in het regenseizoen bezoeken?

Ja. Het park is het hele jaar open. Houd rekening met modder en stijgende rivieren. Een 4×4 wordt aanbevolen, vooral tijdens de regen.

Is dit de officiële weerdienst van Ruaha?

Nee. Dit is een onafhankelijke gids. Hij wordt niet beheerd door TANAPA of een weerdienst.

Safari's in Ruaha

Vergelijk vliegsafari's, safari's over de weg en combinaties in het zuidelijke safaricircuit, meestal met gratis annulering.

Vind een safari in Ruaha →